poniedziałek, 4 października 2010

Nobel

Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii otrzymał brytyjski lekarz Robert Geoffrey Edwards za opracowanie metody zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro), która zrewolucjonizowała leczenie niepłodności.
I aż się żyć chce czytając takie wieści! Może – skoro tak rygorystyczna instytucja jak komisja przyznająca nagrodę Nobla, doceniła in vitro – to coś drgnie również na naszym rodzimym poletku… Mam taką gorącą nadzieję, choć słysząc wypowiedzi kleru i niektórych polityków trochę mi ta nadzieja więdnie…

Niemniej dziś: STO LAT dla Roberta G. Edwardsa!!!!!!!!!! Który dał szansę na doświadczanie cudu narodzin, dla tych, którzy wcześniej nie mieli na to szansy…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Prawa autorskie

Proszę nie kopiuj treści tu zawartych i nie zamieszczaj ich na innych stronach bez mojej zgody. A jeśli już gdzieś mnie cytujesz, to podaj źródło. Dziękuję!

Pamiętaj:

Treści zawarte na blogu podlegają ustawie o ochronie praw autorskich. W razie pytań proszę o kontakt na maila.

"Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia" (Dz.U. nr 24 poz. 83).