czwartek, 23 lutego 2012

Józef Kowalski (weteran) - Kapitanem Wojska Polskiego

Uważam, że warto o tym napisać:

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak awansował dziś Pana Józefa Kowalskiego (112 lat) do stopnia kapitana Wojska Polskiego. Pan Józef jest ostatnim żyjącym uczestnikiem Bitwy Warszawskiej i został nagrodzony również Honorowym Budzyganem (jeśli ktoś nie wie, co to jest - odsyłam do: LINK).
 

Niesamowite, jak wiele ten człowiek przeżył - dla mnie jest to coś niewyobrażalnego. Dwie wojny światowe, odbudowę Polski, PRL, czasy współczesne... Pan Józef Kowalski to człowiek historia...  Chciałabym móc posłuchać jego opowieści... Jeszcze kilka lat temu mój ukochany dziadek snuł wspomnienia na temat minionych czasów swojej młodości (II wojna światowa), ale to se ne wrati... Może kiedyś, gdzieś w innym wymiarze, jeszcze mi coś opowie...

Wracając do Pana Józefa: tacy ludzie to właśnie bohaterowie, którym z całą pewnością należy się szacunek... Warto też o nich mówić i uczyć młodzież szacunku do historii... no, ale to już inna bajka.

Życzę zdrowia Panie Józefie i gratuluję odznaczenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Prawa autorskie

Proszę nie kopiuj treści tu zawartych i nie zamieszczaj ich na innych stronach bez mojej zgody. A jeśli już gdzieś mnie cytujesz, to podaj źródło. Dziękuję!

Pamiętaj:

Treści zawarte na blogu podlegają ustawie o ochronie praw autorskich. W razie pytań proszę o kontakt na maila.

"Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia" (Dz.U. nr 24 poz. 83).