poniedziałek, 18 czerwca 2012

Kto wierzy w samobójstwo Petelickiego? Chyba tylko Policja...

Wokół śmierci gen. Petelickiego zrobił się zaledwie lekki szum... o dziwo najgłośniej jest w Internecie i to nie za przyczyną wywiadów czy artykułów, a dzięki wypowiedziom Internautów. Telewizja i Radio podeszły do sprawy dość powściągliwie póki co... Ciekawe... 

Tymczasem w Sieci pojawiły się głosy, że gorączka mistrzostw i emocje związane w Euro 2012 (jego organizacją, przebiegiem i osiągnięciami naszych piłkarzy, może burdami pomeczowymi) to świetna kurtyna dymna dla zamaskowania tego wydarzenia, dla wyciszenia sprawy. Że niby dzięki tym okolicznościom da się sprawę zdusić w zarodku? No cóż, może to prawda - who knows...

Kto bowiem uwierzy w samobójstwo człowieka(zwłaszcza generała, komandosa), który by ze sobą skończyć, postrzelił się kilka razy? To niedorzeczne! 

M.in.: prof. Staniszkis, nie wierzy w samobójstwo, chcecie poznać jej pogląd, kliknijcie w odnośnik: "Miał ogromną wiedzę, dla wielu niebezpieczną, naciskano by milczał" - mówi w wywiadzie Pani Profesor. 

I dalej: "Ostatnio ujawnił iż politycy Platformy dostali esemesa z poleceniem by obarczyć winą za tragedię smoleńską pilotów. Zajmował się tą sprawą, miał dużą wiedzę i potężne naciski by milczał w tej sprawie. Wiedział więcej, miał też bardzo dobre kontakty ze służbami amerykańskimi. Jeden z jego współpracowników z okresu tworzenia GROM jest bardzo wysoko w służbach amerykańskich. Z moich rozmów z generałem wynikało, że był przerażony stanem państwa polskiego, rozkładem rozmaitych struktur. A szczególnie skalą korupcji przeżerającej zamówienia publiczne w wojsku. Sądzę, że tam, wokół tych spraw można szukać ludzi dla których był zagrożeniem." - opowiada prof. Staniszkis.

Gdyby się tak głębiej zastanowić, to zauważymy w ostatnim czasie, że takie tzw. "przypadkowe" śmierci zbierają swoje żniwo wśród osób powiedzmy dość niewygodnych czy kontrowersyjnych (i nie mówię tu o kontrowersjach typu: kolejny ślub Wiśniewskiego, Cichopek i jej syndromy zająca czy Doda z jej kolejnymi obscenicznymi prowokacjami).

Mała wyliczanka:
 1. Minister Wróbel - pocięty piłą mechaniczną przez syna, którego dosięgnęła amnezja poincydentowa
 2. Michniewicz - powieszony tuż po tym kiedy umówił się z rodziną na wspólne obchodzenie Wigilii
 3. Zielonka - co mu tam się stało? A tak: znaleziono go powieszonego z wydrukami z konta w wodoodpornej teczce
 4. Lepper - który wg informacji Policji popełnił samobójstwo poprzez powieszenie
 5. Prof. Dulinicz, który wraz z małżonką zginął w wypadku samochodowym w podejrzanych okolicznościach
 6. Róża Żarska (adwokat Leppera), która śmierć poniosła w Moskwie
 7. Bp Cieślar - zastępca biskupa Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce - który zginął w rzekomo nieszczęśliwym wypadku samochodowym, po tym jak wracał z uroczystości żałobnych upamiętniających ofiary katastrofy pod Smoleńskiem... Cieślar podobno odebrał SMS od ofiary katastrofy smoleńskiej
 8. Czarna seria ws. Olewnika
 9. Do Papały strzelali złodzieje samochodów zabytkowych
 10. Więcej TUTAJ

Wracając do Petelickiego:
Większość polityków uważa, że generał Sławomir Petelicki targnął się na swoje życie z powodów osobistych i jego śmierć nie ma podłoża zawodowego:

"Europoseł PO Jacek Protasiewicz powiedział, że rozmawiał z oficerami BOR, którzy stwierdzili, że przyczyny śmierci Petelickiego były w 100 procentach prywatne i nie należy szukać w tej sprawie drugiego dna.
Jednak europoseł SLD Marek Siwiec przekonywał, że Polacy powinni poznać przyczyny śmierci generała. Według polityka samobójstwo nie pasuje do byłego dowódcy GROM, który będąc na emeryturze osiągnął sukcesy.
Z kolei Ryszard Czarnecki z PiS dowodził, że samobójstwa popełniają w Polsce krytycy władzy, dlatego sprawa wymaga wyjaśnień. Eurodeputowany uznał, że generał Petelicki naraził się krytyką władz po katastrofie smoleńskiej i zarzucił rządzącym brak rzetelnego śledztwa. Były dowódca GROM nie szczędził też krytyki resortowi obrony." - więcej TU

I tak idą w świat newsy, że Petelicki od jakiegoś już czasu miał naprawdę poważne problemy osobiste... Heh... Lepper i inni też mieli problemy osobiste... Strasznie słabi psychicznie z nich ludzie cholerka... a nie było widać. Pozory mylą?

Mam jeszcze kilka innych spostrzeżeń dotyczących pewnej schematyczności w/w samobójstw: 
a) samobójstwo popełnione zazwyczaj na początku weekendu, 
b) sekcja zwłok oczywiście w poniedziałek, a dlaczego nie od razu? (istnieją pewne substancje chemiczne, które po 24 godzinach rozkładają się i ślad po nich ginie, praktycznie więc są nie do wykrycia) 
c) wypuszczanie w świat informacji na temat rzekomych problemów osobistych czy finansowych ofiar.

Chcecie zagrać w czarna ruletkę i obstawić, kto będzie kolejnym samobójcą?

2 komentarze:

 1. Interesujące. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowej. Teorie Macierewicza w sprawie smoleńskiej mnie śmieszą ale w historii samobójstwa Petelickiego nic mi nie pasuje: miejsce, czas, 2 małych jeszcze dzieci, duża aktywność zawodowa i z całą pewnością nie był to facet wpadający w desperację z powodu kobiet. No bo jakie jeszcze inne sprawy osobiste można rozważać jeśli finanse ok, zdrowie ok?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za komentarz. Ja również nie jestem zwolenniczką teorii spiskowych, zwyczajnie coś analizuję, wyciągam wnioski, stawiam hipotezy..

  OdpowiedzUsuń

Prawa autorskie

Proszę nie kopiuj treści tu zawartych i nie zamieszczaj ich na innych stronach bez mojej zgody. A jeśli już gdzieś mnie cytujesz, to podaj źródło. Dziękuję!

Pamiętaj:

Treści zawarte na blogu podlegają ustawie o ochronie praw autorskich. W razie pytań proszę o kontakt na maila.

"Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia" (Dz.U. nr 24 poz. 83).